SKI AREÁL HORA SVATÉ KATEŘINY
mimo provoz
Zobrazit na:

Podle čeho vybírat lyžařský areál?

Majitelé ski areálů už dokončují přípravné práce pro zahájení sezóny. Sněžná děla chrlí vodu a vleky procházejí posledními revizemi. Lyžařská sezóna už je za dveřmi.

Srdce lyžaře jistě zaplesá, když uslyší fakt, že se téměř nikde nezdražuje. Pokud však náhodou ano, je to jen o pár desítek korun. Předpovědi meteorologů prozatím také vypadají slibně. Sněhu má být dostatek. Jak ale vybrat to spráné lyžařské středisko? V České republice je jich téměř 300.

Rozhodování na poslední chvíli je obvykle nejlepší. Než vyrazíte je dobré zjistit, jaké sněhové podmínky jsou ve Vámi vytipovaném středisku. Informací je v médiích poměrně hodně, některé ale nejsou příliš přesné. První možností je pořad Panorama. Možnost to je, ale né zrovna rychlá. Hodinu koukáte na televizi a když zrovna na malou chvíli odejdete, může se stát, že informace z Vašeho střediska prošvihnete. Střediska navíc musí platit desetiticíce, aby byla v tomto pořadu zahrnuta. A zaplatit to musí lyžaři v ceně jízdného.

Druhou možností je internet. Existuje velká spousta zpravodajských webů. Pokud ale chcete opravdu dobré informace, máte v podstatě jen 2 možnosti. Holidayinfo od společnosti Sitour (výrobce pořadu Panorama) jistě znáte. Bohužel je dosti nepřehledný a informuje pouze o největších a nejbohatších ski areálech. Druhý zimní zpravodajský portál www.ceske-sjezdovky.cz je sice o něco mladší a méně známý, ale najdete tam téměř každé středisko, na které si vzpomenete. Od nejmenších kopců až po ty nejznámější. Web je také přehlednější. Tento zpravodajský portál ale stále přiliš mnoho lidí nezná.

Poslední možností je návštěva přímo oficiálních stránek areálů. Weby velkých středisek jsou obvykle přímo přecpané informacemi, ty však většina lyžařů obvykle znát vůbec nepotřebuje. Aktuální teplotu, kameru a stav sněhu tam mnohdy hledáte i několik minut. A pokud chcete vidět úplnou katastrofu, navštivte web nějakého malého střediska, více než polovina z nich je naprosto otřesná. Informace prostě musíte umět hledat.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Úterý 6.12.

°C
°C
Středa
7.12.2022

°C
°C
Čtvrtek
8.12.2022

°C
°C
Pátek
9.12.2022

°C
°C