SKI AREÁL HORA SVATÉ KATEŘINY
mimo provoz
Zobrazit na:

Francouzská střediska vedou

Zima přichází mílovými kroky. Vyrazíte raději do Česka nebo do zahraničí? Rozhodují především finance. Mají však zahraniční střediska nad těmi našemi opravdu navrch?

Malý neupravený svah, jeden pomalý vlek s motorem snad ze starého mixéru a neochotná obsluha - to byla ještě nedávno typická ukázka českého lyžování. Alpská střediska - to je něco jiného, každý Čech, který vyzkoušel mi dá jistě za pravdu. V posledních 10 letech se však i české lyžování výrazně zlepšilo. Investice vidět jsou. To se musí českým provozovatelům nechat Jízdné bylo sjezdnoceno, postavena byla spousta nových lanovek a přibyly celé artilerie sněžných děl. Co však na většině míst chybí jsou komplexní služby. Během lyžování ve většině areálů nemůžete příliš počítat s možností kvalitního občerstvení. Ve většině areálů sice najdete stánek s občerstvením, ale pochutnáte si zde pouze na několika v mikrovlé troubě ohřátých polotovarech.

Celkově je zde vidět velké zlepšení, ale na Rakouské areály to stále nestačí. Vyjímky jsou, bohužel jich však není mnoho. A nemůže za to pouze horší terén, který je snad jediným faktorem, který ovlivnit nelze. Pokud však hledáte dokonalost za rozumné ceny, ani v Alpách nejspíš nenajdete. Když si chcete zalyžovat v česku, nemusíte sahat tak hluboko do kapsy. Lidové ceny v Alpách hledat nemůžete. Za cenu jednoho piva byste se v ČR najedli v průměrné restauraci mnohdy i 2x. Pokud se tedy rozhodnete do Alp vyrazit, doporučujeme si alespoň pár plechovek vzít s sebou. Cesta je poměrně dlouhá, to dovolenou také trochu prodraží. Doporučujeme využít autobus cestovní kanceláře.

O českých areálech je informací na internetu dost, za půl hodiny máte vybráno. Zajímavých lokalit je v zahraničí hodně, ale pokud chcete zůstat v rozumných finančních mezích, zůstanou možnosti pouze dvě. Rakousko a Francie. Levnější ubytování je ve Francii. Dražší je ale doprava. Rakousko je sice výrazně blíž, ale je dražší. Pro kratší dovolenou je tato volba tedy asi lepší.

WEBKAMERA

Předpověď počasí

Zítra
Úterý 6.12.

°C
°C
Středa
7.12.2022

°C
°C
Čtvrtek
8.12.2022

°C
°C
Pátek
9.12.2022

°C
°C